• Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Nightlife

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Marlene

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Space Between The Lines

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • 7500

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • The Meatloaf Addict

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★