Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Kiss

The Last Kiss

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead Dicks

Dead Dicks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Becky

Becky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Italian Spiderman

Italian Spiderman

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America

Captain America

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gertie the Dinosaur

Gertie the Dinosaur

1914
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sandman

The Sandman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Earliest Show

The Earliest Show

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Time Machine

The Time Machine

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumper

Jumper

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry