Bradley has logged 253 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Wagoner

The Wagoner

1963
×
Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tsotsi

Tsotsi

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
Edit this entry  
16
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi Bhaijaan

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bright Future

Bright Future

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry