Bradley has logged 432 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Ward

The Ward

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
02
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★★★
Edit this entry  
06
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry