Bradley has logged 35 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Edit this entry  
24
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Earth

After Earth

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Beautician and the Beast

The Beautician and the Beast

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Abduction

Abduction

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry