Brad has logged 38 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Six in Paris

Six in Paris

1965
×
★★★
Edit this entry  
30
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Edit this entry  
28
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★½
Edit this entry  
28
City of Women

City of Women

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Fubar

Fubar

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
The Whole Shootin' Match

The Whole Shootin' Match

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
Uski Roti

Uski Roti

1969
×
★★½
Edit this entry  
25
The Devil Is a Woman

The Devil Is a Woman

1935
×
★★★
Edit this entry  
24
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★½
Edit this entry  
22
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★
Edit this entry  
20
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★
Edit this entry  
18
Edge of the City

Edge of the City

1957
×
★★★
Edit this entry  
17
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★
Edit this entry  
15
Munyurangabo

Munyurangabo

2007
×
★★
Edit this entry  
14
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★
Edit this entry  
14
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Dawns Here Are Quiet

The Dawns Here Are Quiet

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★★★
Edit this entry  
12
Butley

Butley

1974
×
★★★
Edit this entry  
11
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★½
Edit this entry  
10
The Connection

The Connection

1961
×
★★★
Edit this entry  
08
Boat People

Boat People

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death of a President

Death of a President

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Wolf's Hole

Wolf's Hole

1987
×
★★
Edit this entry  
06
The Nightcomers

The Nightcomers

1972
×
★★½
Edit this entry  
06
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sergeant Rutledge

Sergeant Rutledge

1960
×
★★★
Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry