RSS feed for Brad
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Curious George

Curious George

2006
×
★★½
Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sons of Ben

Sons of Ben

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sriracha

Sriracha

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pelé: Birth of a Legend

Pelé: Birth of a Legend

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★
Edit this entry