Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Coraline

Coraline

2009
×
Read prior review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read prior review Edit this entry  
01
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
Read prior review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
Jack

Jack

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
18
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
31
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Edit this entry  
31
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry