danielle has logged 166 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
31
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Edit this entry  
31
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casper

Casper

1995
×
★★½
Edit this entry  
21
Emelie

Emelie

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am Patrick Swayze

I Am Patrick Swayze

2019
×
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
Edit this entry  
02
Toy Story

Toy Story

1995
×
Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry