danielle has logged 24 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry