• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Cow

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Under the Influence

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Deadstream

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • My Sweet Lord

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • South Park: Post COVID

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Most Magical Story on Earth: 50 Years of Walt Disney World

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★