• Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Men

    ★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Actress

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Shangri-La

    ★★★★½

  • Red Dot

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Education

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Heaven Reaches Down to Earth

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • New York New York

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½