Sort by
  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

    ★★★½

  • Doctor Who: The Giggle

    ★★★½

  • Doctor Who: Wild Blue Yonder

    ★★

  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★½

  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★

  • How to Become a Mob Boss

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★½

  • Saw X

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Next Goal Wins

    ★★

  • American Fiction

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★½

  • The Holdovers

  • The Last Voyage of the Demeter

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • How to Become a Cult Leader

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Tom Segura: Sledgehammer

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Black Mirror: Demon 79

  • Meg 2: The Trench

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Fast X

  • The Coronation of TM King Charles III and Queen Camilla

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • he said, she said

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • achilles and patroclus

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½