Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Illusions

Illusions

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prehysteria!

Prehysteria!

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Haulout

Haulout

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stranger at the Gate

Stranger at the Gate

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How Do You Measure a Year?

How Do You Measure a Year?

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Living

Living

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mythica: The Godslayer

Mythica: The Godslayer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Red Suitcase

The Red Suitcase

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night Ride

Night Ride

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Ivalu

Ivalu

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Aria

Aria

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Mythica: The Iron Crown

Mythica: The Iron Crown

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
04
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Oopsie

Baby Oopsie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Navalny

Navalny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry