Sort by

Brahski has logged 32 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sky-Colored Seed

The Sky-Colored Seed

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hud

Hud

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesus Christ Superstar Live in Concert

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry