Sort by

Brahski has logged 889 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Voodoo Academy

Voodoo Academy

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
Read the review Edit this entry  
27
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Return of the King

The Return of the King

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The X-Ray Fiend

The X-Ray Fiend

1897
×
Read the review Edit this entry  
25
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
Read the review Edit this entry  
25
Ulterran

Ulterran

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Dante: A Replication

Dante: A Replication

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
Read the review Edit this entry  
25
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ME!ME!ME!

ME!ME!ME!

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aria

Aria

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How to Die in Oregon

How to Die in Oregon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Second Coming of Suzanne

The Second Coming of Suzanne

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kittenhood

Kittenhood

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
Read the review Edit this entry  
18
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
Read the review Edit this entry  
16
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf Pets: Santa's St. Bernards Save Christmas

Elf Pets: Santa's St. Bernards Save Christmas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dolly Parton's Coat of Many Colors

Dolly Parton's Coat of Many Colors

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Eve on Sesame Street

Christmas Eve on Sesame Street

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry