• D.E.B.S.

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • The Lodger: A Story of the London Fog

    ★★★½

  • Filibus

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Bad Taste

    ★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • House of Sand and Fog

    ★★

  • Streets of Fire

    ★★★★★

  • The Thin Red Line

    ★★★★

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★½

  • Follow That Bird

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★