Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
South Park: The 25th Anniversary Concert

South Park: The 25th Anniversary Concert

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kids in the Hall: Comedy Punks

The Kids in the Hall: Comedy Punks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry