Sort by

Josh has logged 213 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wilson

Wilson

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Yeti a Love Story: Life on the Streets

Another Yeti a Love Story: Life on the Streets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yeti: A Love Story

Yeti: A Love Story

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kuso

Kuso

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
S.F.W.

S.F.W.

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Viva Amiga

Viva Amiga

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector

Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Debbie Rochon Confidential: My Years in Tromaville Exposed!

Debbie Rochon Confidential: My Years in Tromaville Exposed!

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl Who Returned

The Girl Who Returned

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Diary-Ahh of a Mad Independent Filmmaker

Diary-Ahh of a Mad Independent Filmmaker

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Splendor and Wisdom

Splendor and Wisdom

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stuck on You!

Stuck on You!

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Squeeze Play

Squeeze Play

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Marine 5: Battleground

The Marine 5: Battleground

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Video Vixens!

Video Vixens!

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The David S. Pumpkins Halloween Special

The David S. Pumpkins Halloween Special

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry