Sort by

Josh has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Why Did I Get Married?

Why Did I Get Married?

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ernest in the Army

Ernest in the Army

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ernest Goes to Africa

Ernest Goes to Africa

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ernest Goes to Splash Mountain

Ernest Goes to Splash Mountain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Your World As I See It

Your World As I See It

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slam Dunk Ernest

Slam Dunk Ernest

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ernest Goes to School

Ernest Goes to School

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ernest Rides Again

Ernest Rides Again

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Otto and the Riddle of the Gloom Beam

Dr. Otto and the Riddle of the Gloom Beam

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry