brit has logged 240 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★
Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Stripes

Stripes

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ladder 49

Ladder 49

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mud

Mud

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry