brit has logged 27 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
At War

At War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry