Brandon has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dane Cook: Vicious Circle

Dane Cook: Vicious Circle

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry