RSS feed for BrandMau

BrandMau has watched 122 fantasy films.

  • It Chapter Two

  • Toy Story 4

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

  • Dumbo

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Aquaman

    ★★½

  • Christopher Robin

  • Rampage

  • Pacific Rim: Uprising

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Black Panther

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • The Mummy

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • Doctor Strange

  • Suicide Squad

  • Warcraft

  • The Jungle Book

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Krampus

  • Pan

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

  • The Lego Movie

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Man of Steel

    ★★

  • Jack the Giant Slayer

  • The Croods

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Rise of the Guardians

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • Ted

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

  • The Hunger Games

  • Underworld: Awakening

  • The Smurfs

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Thor

  • Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

  • Jonah Hex

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

  • Avatar

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • Twilight

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★

  • Horton Hears a Who!

  • Alvin and the Chipmunks

  • Ratatouille

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

  • Evan Almighty

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

  • Shrek the Third

  • Spider-Man 3

  • Night at the Museum

  • Monster House

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • Aquamarine