RSS feed for BRANDON
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Polar

    ½

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Next Gen

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★½