• Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★

  • Let's Be Cops

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½

  • The Expendables 3

    ★★

  • Get on Up

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Hercules

    ★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Tammy

    ★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★

  • Jersey Boys

    ★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★½

  • Maleficent

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★½

  • Blended

    ★★

  • The Rover

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★★½

  • Million Dollar Arm

    ★★½

  • Brick Mansions

    ★★

  • A Haunted House 2

    ★½

  • Transcendence

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Sabotage

    ★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★★

  • Divergent

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★½

  • Need for Speed

    ★★★

  • Noah

    ★★★

  • Chef

    ★★★½

  • 300: Rise of an Empire

    ★★½

  • Pompeii

    ★★

  • 3 Days to Kill

    ★★½

  • About Last Night

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★★

  • That Awkward Moment

    ★★★

  • Non-Stop

    ★★★

  • The Monuments Men

    ★★½

  • The Raid 2

    ★★★★★

  • I, Frankenstein

    ★½

  • Life Itself

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★★

  • The Legend of Hercules

  • Ride Along

    ★½

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

  • Grudge Match

    ★★½

  • Lone Survivor

    ★★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Out of the Furnace

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★½

  • Homefront

    ★★★

  • Last Vegas

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • The Counselor

    ★★

  • Ender's Game

    ★★★½

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½