• Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Christmas ...Again?!

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Under Wraps

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★

  • The Starling

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Superhost

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Great White

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Burrow

    ★★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Castle Freak

    ★½

  • Godmothered

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★