• Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Akakiri

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • T0-B1

  • The Elder

  • Lop & Ochō

  • The Ninth Jedi

  • The Duel

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Malignant

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Throat Notes

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Skylines

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Out

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Making a Murder

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Loop

  • Underwater

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½