Brandon has logged 72 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★
Edit this entry  
03
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
27
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
XX

XX

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★
Edit this entry