Sort by

Brandon has logged 345 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Two for the Money

Two for the Money

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Golden Spider City

Golden Spider City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Unbelievable (The Cases of Disappearances)

The Unbelievable (The Cases of Disappearances)

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Displaced Person

The Displaced Person

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic Revival

Jurassic Revival

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heropanti 2

Heropanti 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Executive Koala

Executive Koala

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cobra Against Ninja

Cobra Against Ninja

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Technotise: Edit and I

Technotise: Edit and I

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The River

The River

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Horror House on Highway 6

Horror House on Highway 6

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Horror House on Highway Five

Horror House on Highway Five

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anna

Anna

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Open Season: Scared Silly

Open Season: Scared Silly

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shaolin vs. Vampire

Shaolin vs. Vampire

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annie

Annie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stitches

Stitches

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heropanti

Heropanti

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Bean: The Library

Mr. Bean: The Library

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Best Bits of Mr. Bean

The Best Bits of Mr. Bean

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream Bloody Murder

Scream Bloody Murder

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil That Men Do

The Evil That Men Do

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Empire

The Lost Empire

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Miracle Man

Miracle Man

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Courage Under Fire

Courage Under Fire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fly Me to the Moon

Fly Me to the Moon

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Daylight

Daylight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sesame Street: Sing Yourself Silly!

Sesame Street: Sing Yourself Silly!

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pororo: The Snow Fairy Village Adventure

Pororo: The Snow Fairy Village Adventure

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Porong Porong Rescue Mission: Pororo's 10th Anniversary Special

Porong Porong Rescue Mission: Pororo's 10th Anniversary Special

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man of the Year

Man of the Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Underdogs

Underdogs

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alpha and Omega: Journey to Bear Kingdom

Alpha and Omega: Journey to Bear Kingdom

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games

Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sesame Street 'A Is for Asthma'

Sesame Street 'A Is for Asthma'

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guest

The Guest

2014
×
★½
Read the review Edit this entry