RSS feed for Brandon Hart

Brandon Hart has logged 479 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emily & Tim

Emily & Tim

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Operator

Operator

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Free World

The Free World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of One

Army of One

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pet

Pet

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Incarnate

Incarnate

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
White Girl

White Girl

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man Down

Man Down

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Sing

Sing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Officer Downe

Officer Downe

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
XOXO

XOXO

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Desierto

Desierto

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry