Sort by

BrandonHabes has logged 44 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Piercing

Piercing

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Burden

Burden

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tyrel

Tyrel

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Believer

Believer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Price of Free

The Price of Free

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Voyage in Time

Voyage in Time

1983
×
Read the review Edit this entry  
13
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be No Leave Today

There Will Be No Leave Today

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killers

The Killers

1956
×
Read the review Edit this entry  
04
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry