Sort by

BrandonHabes has logged 26 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Territory

The Territory

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Klondike

Klondike

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Utama

Utama

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A House Made of Splinters

A House Made of Splinters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dual

Dual

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gentle

Gentle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Living

Living

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
2nd Chance

2nd Chance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Desire

Desire

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paisan

Paisan

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man with the Cross

The Man with the Cross

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Pilot Returns

A Pilot Returns

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The White Ship

The White Ship

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry