• Bullet Train

  • The Day the Music Died: The Story of Don McLean's

  • Thor: Love and Thunder

  • Machine Gun Kelly's Life In Pink

  • Lightyear

  • Pistol

  • Triangle of Sadness

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Soft Launch

  • The Northman

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

  • Uncharted

    ★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Navalny

  • The Catch

  • I don’t know where I’m going (but I’m glad that I’m here)

  • Death to 2021

    ½

  • Anna X

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Men II

    ½

  • Drowning in Potential

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • I Am Zlatan

  • Men

    ½

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Lost Illusions

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Citizen Ashe

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Automat

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Ascension

    ★★★

  • just think about it

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Noah & Annie

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Nian

    ★★★½

  • Sir! What Are Your Orders?

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Can You Bring It: Bill T. Jones and D-Man in the Waters

  • Mank

    ★★★

  • Uncle Vanya

    ★★★★½

  • Holidate