Sort by

BrandonKiziloz has logged 15 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Help!

Help!

1965
×
★★★
Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cat Sick Blues

Cat Sick Blues

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Anna X

Anna X

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
Citizen K

Citizen K

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry