RSS feed for Brandon
  • Delivered

    ★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Pooka Lives!

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Crawlers

  • Onward

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Midnight Kiss

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • A Nasty Piece of Work

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Pilgrim

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Winter's Blood

    ★★★★

  • Trick

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Uncanny Annie

    ★★

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Pure

    ★½

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • School Spirit

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Culture Shock

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • They Come Knocking

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Poms

    ★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Intruder

    ★★

  • All That We Destroy

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Colewell

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Little

    ★★

  • I'm Just F*cking with You

  • Depraved

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★½