RSS feed for Brandon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★½
Edit this entry  
24
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★½
Edit this entry  
24
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ned Rifle

Ned Rifle

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
One of Us

One of Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
01
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry