RSS feed for Brandon

Brandon has logged 70 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★½
Edit this entry  
24
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★½
Edit this entry  
24
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ned Rifle

Ned Rifle

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
One of Us

One of Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
01
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
War Machine

War Machine

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blame!

Blame!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ordinary World

Ordinary World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Fight For Space

Fight For Space

2016
×
★★★½
Edit this entry