Sort by

D700M has logged 77 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Breath

Breath

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Western

Western

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2013
×
Edit this entry  
29
Rite

Rite

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Polar

Polar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Polar

Polar

2019
×
½
Read other review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fever

Fever

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Valencia Road

Valencia Road

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Mouse

Mouse

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Caroline

Caroline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
ami. exe

ami. exe

2017
×
Edit this entry  
23
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birdsong

Birdsong

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honour of the Knights

Honour of the Knights

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Four Shades of Brown

Four Shades of Brown

2004
×
Edit this entry  
13
Angel Guts: Red Porno

Angel Guts: Red Porno

1981
×
★★★½
Edit this entry