• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • kid 90

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Claire at Seven Months

    ★★★½

  • A 1984 Period Piece in Present Day

    ★½

  • Postpartum

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Dear Santa

    ★★★

  • Opera

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • Dramarama

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★