Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cat from Outer Space

The Cat from Outer Space

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
16
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry