Sort by

brandy has logged 194 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Casey Anthony: Where the Truth Lies

Casey Anthony: Where the Truth Lies

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Possum

Possum

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Finley

Finley

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gallows

The Gallows

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry