Sort by

bren has logged 32 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Witness

Witness

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★½
Edit this entry  
18
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Witness

Witness

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gigantic

Gigantic

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Swordfish

Swordfish

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry