RSS feed for Bran
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Edit this entry  
15
The Marathon

The Marathon

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2004
×
★½
Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Samba

Samba

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Transcendent Man

Transcendent Man

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Suicide Shop

The Suicide Shop

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
We Are Legion: The Story of the Hacktivists

We Are Legion: The Story of the Hacktivists

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Epic

Epic

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Rabbi's Cat

The Rabbi's Cat

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Objectified

Objectified

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
The Resurrection of a Bastard

The Resurrection of a Bastard

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Miss Lovely

Miss Lovely

2012
×
★★★★
Edit this entry