• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • House of Gucci

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Dig

    ★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Mank

  • Soul

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Capone

    ½

  • 365 Days

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Spectral

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★½

  • Hail, Caesar!

  • The Big Short

    ★★

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Legend

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Focus

    ★★½

  • Knight of Cups

    ½