Sort by

branx has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Havoc

Havoc

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★
Read the review Edit this entry