Sort by

BRÁT has logged 346 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Iris

Iris

1994
×
Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Half the Picture

Half the Picture

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Edit this entry  
09
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bath House

Bath House

2014
×
Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sirens

Sirens

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daredevil

Daredevil

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★½
Edit this entry  
02
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry