Sort by

BRÁT has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
06
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rent

Rent

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Yesterday

Yesterday

2019
×
Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
15
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
Edit this entry  
15
The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

2020
×
Edit this entry  
14
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ira & Abby

Ira & Abby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Silence

The Silence

1963
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
12
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★½
Edit this entry  
07
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
04
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bel Ami

Bel Ami

2012
×
★★
Read prior review Edit this entry