bratch7 has logged 197 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Millions

Millions

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stick

Stick

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cube

Cube

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry