bratch7 has logged 21 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House of Games

House of Games

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heist

Heist

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pogey Beach

Pogey Beach

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Capone

Capone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Popeye

Popeye

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Smart

Get Smart

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry